logo

Papildinām mājas aptieciņu

Vasara ir pilna prieka un rosības. Kuram ugunskurus un izmantojam grilus, strādājam dārzā un ejam dabā, peldamies un braucam ar velosipēdu, skrituļojam...

Taču dzīvē gadās visādi: cepot desiņas, uz rokas uzsprakšķ tauki, bērns nokrīt no velosipēda un nobrāž ceļgalus, salātus gatavojot, iegriežam pirkstā. Un tad vēl tie odi un knišļi, kas tik čakli uz sakošanu!

Lai ādas brūces un apdegumi sadzītu bez sarežģījumiem, noteikti jāveic brūces aprūpe. Nesāpīgi un efektīvi to nodrošinās Prontosan® brūču aprūpes līdzekļi. Vispirms ir jāsniedz pirmā palīdzība – jāaptur asiņošana, apdeguma vieta jādzesē zem vēsa, tekoša ūdens vismaz 10–20 minūtes un jāizvērtē nepieciešamība doties pie ārsta. Tad brūce ir jāizskalo un jāiztīra ar Prontosan® šķīdumu, jāpiepilda ar Prontosan® gelu un jāpārklāj ar atbilstošu pārsēju. Tāpēc, iekams sākam svinēt vasaru, pārskatām, kas lieti noderētu mājas aptieciņā.

BRŪČU APRŪPES ŠĶĪDUMS

Prontosan® šķīdums, 350 ml

produkts

Ja gadījies gūt grieztu vai plēstu brūci, apdedzināties, nobrāzt ādu, brūce bieži vien nav tīra. Netīrumi un mikroorganismi var kavēt brūces dabisku dzīšanu, kā arī radīt infekciju. Lai brūci labi iztīrītu, lieliski noder Prontosan® šķīdums. Izskalojiet brūci ar Prontosan® šķīdumu, piesūciniet ar to marles vai neausta materiāla plāksnīti un saudzīgi apkopiet brūci. Ņemiet vērā, ka rūpīgi jānotīra gan brūce, gan āda ap to.

Prontosan® šķīdums noderēs arī tad, kad vajadzēs nomainīt brūces pārsēju. Ja pie rokas nav bijis mūsdienīgs brūces pārsējs, bet izmantota marle, parasti tā sakalst un pielīp pie brūces, tāpēc pārsēja maiņa, īpaši bērniem, izvēršas par sāpīgu notikumu. Bez tā iespējams iztikt, ja pārsēju samitrina ar Prontosan® šķīdumu, līdz to var viegli noņemt.

Vērtīga informācija!

 • Brūces aprūpe ar Prontosan® šķīdumu ir nesāpīga – tas nekož!
 • Attīra brūci, novērš infekcijas veidošanos un veicina brūces sadzīšanu.
 • Ērti lietot – tieši no saspiežama flakona.
produkts
BRŪČU APRŪPES AEROSOLS

Prontosan® brūču aprūpes aerosols, 75ml

produkts

Ja gūtas virspusējas brūces, sasitumi, nobrāzumi, kukaiņu kodumi vai apdegums, Prontosan® brūču aerosols mazinās sāpes. Pirms tā lietošanas noskalojiet ziepju, eļļu vai citu brūču aprūpes līdzekļu atliekas.

Rūpīgi izsmidzinot aerosolu uz visas brūces, tā tiek efektīvi tīrīta un mitrināta, samazinot infekcijas risku un veicinot sadzīšanu.

Vērtīga informācija!

 • Prontosan® brūču aerosols samazina rētu veidošanos.
 • Ērti lietojams flakons ar izsmidzinātāju.
 • Ekonomisks – pēc pirmās atvēršanas flakons jāizlieto 
12 mēnešu laikā.
BRŪČU APRŪPES GELI

Prontosan® brūču gels

produkts

Prontosan® brūču gels X

produkts

Lai ādas brūce vai apdegums ātrāk sadzītu, pēc tās apstrādes ar šķīdumu cietušajai vietai jāuzklāj brūču gels. Tas nodrošina ilgstošu brūces tīrību un mitrināšanu. Uzturot brūces vidi mitru, tiek nodrošināta optimāla vide brūces dzīšanai – brūce sadzīst ātrāk, tā mazāk sāp un tiek panākts labāks kosmētiskais efekts. Tā kā brūces virsma jāuztur mitra, gels jālieto katru reizi, kad tiek veikta brūces aprūpe. Tad netīrumus un atmirušos audus varēs viegli noņemt, veicinot atlabšanu.

Plašāku un virspusēju brūču aprūpei piemērotāks būs Prontosan® brūču gels X, jo tā konsistence ir biezāka, bet dziļākas brūces ir vieglāk piepildīt ar Prontosan® brūču gelu.

Gelu izmanto arī odu un knišļu kodumu vietu apstrādei.

Vērtīga informācija!

 • Prontosan® brūču gels nekairina brūci, un tā lietošana ir nesāpīga.
 • Lielisks līdzeklis pret biofilmas veidošanos, kas ir lielākais kavēklis brūces dzīšanā.
 • Ekonomisks – var lietot ilgstoši pēc flakona pirmās atvēršanas.
BRŪČU PĀRSĒJI

Askina® DresSil Border pārsējs

produkts

Kad brūce ir iztīrīta, apstrādāta ar šķīdumu un piepildīta ar brūču gelu, tā jānosedz ar pārsēju. Izmantojot Askina® DresSil Border pārsēju, tas vairs nav sāpīgi! Šie pārsēji noder katrā mājas aptieciņā, īpaši, ja mājās ir bērni, aktīvi un vecāka gadagājuma cilvēki. Putu pārsējiem ir mīksts silikona kontaktslānis, tāpēc tie pielīp tikai veselajai un sausai ādai, bet nepielīp brūcei. Ja rodas izdalījumi, putu daļa tos uzsūc, nodrošinot mitru brūces vidi, un kā polsteris pasargā no sāpēm, saskaroties ar cietu virsmu. Pārsējam ir fiksējoša mala, kā arī ūdensizturīgs aizsargslānis, tāpēc, to nēsājot, var droši mazgāties un peldēties.

Askina® DresSil Border pārsējam ir pieejams plašs izmēru klāsts. Mājas aptieciņā visnoderīgākie būs 6 x 6 cm, 7,5 x 7,5 cm, 10 x 10 cm izmēri.

Vērtīga informācija!

 • Askina® DresSil Border pārsējs ir hipoalerģisks.
 • Āda ap brūci netiek bojāta.
 • Pārsēja noņemšana un maiņa ir nesāpīga.
 • Ūdensizturīgs, neierobežo kustības, var nēsāt vairākas dienas.
produkts
Prontosan® un Askina® DresSil Border var iegādāties aptiekās

Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju.

Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par Prontosan® un Askina® DresSil Border lietošanu.

Prontosan® un Askina® DresSil Border ir medicīnas ierīces.